Slide toggle

O mne

Slavomíra Janušková

Mikrosvet slovenskej prírody ukrytý v šperku…

Moja tvorba

Príroda sa stala mojou inšpiráciou a dodávateľom zároveň.

K výrobe z epoxydovej živice som sa dostala okolo roku 2010. Najprv som ju používala ako doplnkový materiál pri výrobe z polymérovej hmoty. Neskôr ma tento materiál zaujal natoľko, že som odišla od Fima. Začala som ako úplný samouk. Všetko som si sama pracne hľadala na internete. Či to bol samotný materiál, alebo rady o tvorbe z neho. Postupne som si zadovážila celkom slušnú „výbavu“ a tú samozrejme stále obmieňam a doplňujem. Systémom „pokus-omyl“ som sa zdokonaľovala. Nemala som nikoho, kto by mi poradil. Veľa materiálu skončilo v koši, kým som sa s ním naučila pracovať…

V roku 2016 som prešla z bižutérneho kovu na chirurgickú oceľ. A bolo to aj vďaka vám, mojim zákazníkom. Pochopila som, že s bižutériou sa ďaleko nedostanem. V dnešnej dobe má veľa ľudí alergiu na nikel a iné kovy použité v bižutérii.

****

Stále hľadám nové druhy živíc, ktoré by boli lepšie pre moje šperky. Vyskúšala som ich už mnoho, no všetky mali nejaké chyby, ktoré mi prekážali. Chcem sa stále zdokonaľovať, aby som vám ponúkla stále lepšie a lepšie produkty.  Vaša spokojnosť je pre mňa vizitkou dobre odvedenej práce.

****

Snažím sa držať motta „Originál je len jeden“. Nevyrábam veľa kusov z jedného produktu. Ale aj keď vyrobím desať kusov, vždy je každý jeden  originál, pretože to je príroda – originálna, nevšedná, krásna.

****

O mne

Keď som bola malá, chodievala som s rodinou často na výlety do lesa po okolí. Vždy som mala cit pre detail. Všimla som si aj toho najmenšieho chrobáčika, či kvetinku ukrytú v tráve. Po tatinovi som zdedila cit k tvorbe a zaučil ma do tajov fotografie. Teraz fotím zrkadlovkou Nikon všetko, čo príde pod objektív, a robí mi to veľkú radosť. Je aj mojim pracovným foťákom. Stále si rada vybehnem do lesa, aj keď už toho času nemám toľko. Milujem vôňu lesa, keď je po daždi. Mám rada ten kľud a pokoj, ktorý tam nájdem. Čas tam beží pomalšie. Rada si len tak sadnem na zem a pozorujem vtáky v korunách stromov, mravce na zemi, vetrík v lesnej tráve… Les je moja druhá prirodzenosť, najradšej by som tam bola stále. Odtiaľ sa vraciam domov s dobrou energiou a čistejším vzduchom v pľúcach.

****

Nech sa páči, nakuknite do môjho tvorivého sveta.

Vaša Bižu Slávka

PS: Viac o mne a mojej tvorbe sa dočítate v mojom blogu.

Ak sa vám moja tvorba páči, dajte lajk mojej facebookovej stránke, a budete informovaní o všetkých novinkách.

https://www.facebook.com/bizuslavka/

Tam ma môžte aj kontaktovať a pýtať sa čo vás zaujíma. Píšte aj na bizuslavka@gmail.com. Poštu vybavujem v čo najkratšom čase.

Dôležité informácie

Remeselná zručnosť

Snažím sa každý kúsok vyrobiť čo najkvalitnejšie, priviesť ho k dokonalosti. Je to ručná práca, preto má každý kus drobné odlišnosti.

Materiály

Pre moje výrobky hľadám tie najkvalitnejšie materiály. Aj preto som prešla na chirurgickú oceľ. Používam kvalitnú živicu, ktorá je odolnejšia voči UV žiareniu, je extrémne tvrdá a krištáľovo číra.

Príroda

Takmer všetok prírodný materiál použitý v mojich šperkoch pochádza z prírody z okolia môjho domova. Všetko si sama zbieram, suším, lisujem. U mňa nenájdete materiál umelo farbený ani dovezený z číny. Všetko má svoje prírodné farby.

Darčekové balenie

Moje šperky balím na ručne robených kartičkách a môžete ich venovať v originálnych škatuľkách s logom.

show
preloader