Slide toggle

Môj rok s bižutériou

Milí moji.

Je tu koniec roka a ja sa zamýšľam nad tým, aký bol. Tu na Sashe bol pre mňa od začiatku veľmi prekvapivý, príjemný, ale hlavne úspešný. Za to vďačím redakcii, skalným predajcom, ale hlavne vám, mojim zákazníkom.

Začiatkom jari sa pre mňa začala „sezóna“. Veľmi som sa na to tešila, pretože po zime mám vždy v archíve kvetov prievan 🙂 Po prvých výjazdoch, či už do nášho veľkého humna (kde trávim veľa času aj s deťmi, ale je pre mňa aj takou špajzou), alebo do prírody za dedinou, som konečne mohla dať do ponuky vašich minuloročných obľúbencov z nezábudky, púpavy, sedmokrásky a iných jarných kvetov.

Už vtedy som mala v hlave veľa nápadov, čo nové vyrobiť. Všetko si zapisujem a kreslím do môjho mini „debilníčka“, kde potom akoby som našla to, na čo som už skoro zabudla.

Prvými novinkami tohto roka boli pre mňa guličky s rôznymi kvetmi, či len s machom. Veľmi sa mi zapáčila farebná kombinácia mach a vres. Zrejme aj vám, pretože sa hneď stali hitom a sú ním až doteraz. Za to patrí vám veľká vďaka. To boli prvé kúsky s použitím chirurgickej ocele.

A potom to už išlo ako na bežiacom páse. Každý večer až do polnoci som sedela pri počítači. Buď som zalievala, alebo brúsila, či lepila komponenty. Práce som mala až nad hlavu, ale držala som sa pravidla, že o polnoci už musím byť v posteli, pretože som v prvom rade mama.

V priebehu roka som postupne pridávala vaše obľúbené kúsky na chirurgickú oceľ. Veľa nápadov mám aj od vás, keď ste sa ma pýtali, či by sa to, či ono nedalo vyrobiť inak. A tak ste mi vnukli nápady, ktoré som potom realizovala a stali sa úspešnými.

Ďalším veľkým hitom bol a je náhrdelník Les v guličke.

Neviem prečo, ale nemala som k nemu vyrobené náušnice. Pravdu povediac mi to vôbec nenapadlo. Až sa ma na ne jedna zákazníčka spýtala, a tak som vyrobila menšiu verziu v náušniciach aj s náhrdelníkom. Ten bol a je tiež veľmi úspešný.

   

Tento rok som pridala do ponuky aj nové darčekové balenia pre moje šperky. Mala som viacero dotazov na balenia, či to viem aj do niečoho zabaliť, aby to zákazník mohol rovno darovať. Tak som si vymyslela skrátené logo, s ktorým som si dala vyrobiť razítko.  A ním som „ozdobila“ každú škatuľku pre mojich zákazníkov.

Pridala som stuhu a kartičku s venovaním a originálne balenie bolo na svete. V predvianočnom čase som zaradila do ponuky škatuľky v hnedej farbe (pretože preferujem v mojej tvorbe aj prezentácii prírodné farby) a stuhy v rôznych farbách, pričom si zákazník mohol farbu vybrať.

Pridala som novú kategóriu Folklór. Tá nemala až taký úspech. Bol to experiment – čo na to povedia zákazníci. Aj keď sa predaj nevydaril podľa očakávaní, budem v tvorbe pokračovať. Možno vyrobím niečo, čo sa zapáči…

Ďalšou, a asi najväčšou zmenou bol pre mňa tento rok prechod na novú živicu. Tá súčasná časom zožltla, a to mi veľmi vadilo. Chcela som, aby moje šperky zákazníkom vydržali roky krásne a to nebolo možné bez zmeny živice. Asi rok som hľadala tú pravú pre mňa, až som jednu našla. Je super, veľmi dobre sa s ňou pracuje a v neposlednom rade veľmi rýchlo tuhne, takže sa mi aj skracuje čas výroby.

Asi týždeň pred Vianocami sa mi podarilo na poslednú chvíľu zaradiť do ponuky vecičky s komponentmi z chirurgickej ocele so zlatou povrchovou úpravou. Som veľmi rada, že môj dodávateľ ponúkol aj túto variantu. Nie všetkým sa totiž páči „chladná“ farba ocele. Všetky kúsky sa predali ako teplé rožky a hneď som mala ešte pár objednávok na ne. Veď idú Vianoce…

A úplne na konci roka som si dala vyrobiť visačky. Musím povedať, že vyhotovenie bolo veľmi precízne.

Píšem tu o samých kladoch v tomto roku. Samozrejme, boli aj neúspechy, ale snažím sa myslieť pozitívne…

Ešte raz vám všetkým veľká VĎAKA za celý rok. Za to, že mi dávate kladnú spätnú väzbu, ktorá ma neskutočne posúva dopredu a dáva mi pocit, že to, čo robím, má zmysel.

Prajem vám takto kúštik pred novým rokom veľa veľa lásky, pohody s rodinou a priateľmi. A do nového roku veľa zdravia, šťastia a osobných úspechov.

Vaša Bižu Slávka.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Bižu Slávka
Average rating:  
 0 reviews
show
preloader